Ukrainian prose of XX-XXI centuries.
Наконечний Д.. Податок на Свободу. Львів: ЗУКЦ. 2013 380s.
Description: Зменшений формат. З дарчим написои автора. Наклал 500 екз. Настане день, коли ангели сурмитимуть у сурми, сповіщаючи людей про Останній Суд – подію, що визначить, варті вони перепустки в кращий світ, чи ні. Проте, така доля очікує не всіх. Ті, хто прагнув не Віри, а Свободи, за свій новий Едем змушені будуть стояти на смерть у Останній Битві. « ...світ, досконаліший для Вільного – нічний кошмар Вірного». Складається враження, що Віра та Свобода заперечують одна одну... Чи так це насправді? Чи існує Третій Шлях? Саме це і спробує дізнатися Ліга Вільних, самопроголошений магічний орден, котрий волею обставин змушений готувати до Останньої Битви Месію роду людського – п’ятнадцятирічного підлітка. Та й власні проблеми не відміняються близькістю Апокаліпсису: хтось прагне помсти, хтось – нових магічних звершень, а ще комусь - особисте життя облаштовувати...
Status: дуже добрий стан
Валерій Шевчук. Три листки за вікном. Історичний триптих. Київ: Радянський письменник. 1986 592s.
Description: Видавництво: Радянський письменник, 1986. Тверда палітурка, звичайний формат, 592 с. Стан: дуже добрий. Роман-трилогію «Три листки за вікном» (1986) справедливо вважають чи не найвидатнішим твором Валерія Шевчука. Саме за цей роман письменника удостоєно двома найпрестижнішими преміями — Шевченківською та премією Фундації Антоновичів. «Три листки за вікном» – це химерна й захоплива таємничо-детективна історія трьох поколінь Турчиновських, яка бере початок у далекому ХVII столітті. Пропонується перше видання твору.
Status: дуже добрий
Григор'єв Г.. Що було, те бачив. Спогади.. Київ: Радянський письменник. 1966 328s.
Description: Зменшений формат. Книжка Григорія Прокоповича Григор'єва «Що було, те бачив», яку пропонуємо читачеві, цілком самостійна для читання, але водночас хронологічно продовжує його давнішню (видану в 1961 році) книжку спогадів «У старому Києві». Автор книги пройшов складний життєвий шлях, зустрічав багатьох цікавих людей, серед них і відомих діячів літератури й мистецтва. Його спогади відтворюють цікаві сторінки громадського і культурного життя на Україні кінця XIX і початку XX ст. Книга дає багато пізнавального матеріалу.
Status: добрий/дуже добрий. Намічається розлом в кінці книги.
Смоленчук М.. Білі бланкети. Київ: Радянський письменник. 1985 327s.
Description: Звичасний формат. Історичний роман. Події роману відбуваються в україні наприкінці XVI століття. У романі значне місце займає зображення боротьби козаків і селян, що до них масово приставали, проти шляхти. Привабливим є образ Северина Наливайка, відомого керівника народного повстання проти шляхти. Висвітлено суперечливий образ князя Острозького. З одного боку, він, багатий вельможа, люто ненавидить козаків. У романі зображено, як за наказом князя жорстоко розправляються з козацькими послами, не вважаючи їх навіть за людей, що викликає природний гнів запорожців. З другого боку, Острозький був палким противником унії, прихильником московського патріарха, і це обєктивно робило корисними для України деякі аспекти його діяльності. Роман густо заселений історичними і випадковими персонажами.
Status: наближений до відмінного
Микитин Т.. Полковник Семен Височан. Львів: Каменяр. 1968 180s.
Description: Звимчайний формат. Історична повість. Художник М.Курилич. Повість присвячена визвольній війні українського народу 1648-1654 рр. на чолі з Богданом Хмельницьким, у якій активну участь взяло також населення Галичини. Боротьбою на Підгірї керував урожениць села Вікторів теперішньої Івано-Франківської області Семен Височан. Автор змальовує діяльність Височана в Галичині, його конфлікт з шляхетським середовищем.
Status: добрий/дуже добрий стан. Трохи затерті края обкладинки.
Кулаковський В., Сиченко П.. Ой, гук, мати, гук. Київ: Веселка. 1972 288s.
Description: Трохи збільшений формат. Це повість про Івана Бондаренка — одного з непопулярніших після Залізняка і Гонти ватажків селянського національно-визвольного руху на Україні, відомого в історії під назвою Коліївщини. Автори вводять читача у вир напружених і драматичних подій, знайомлять із справжніми історичними особами.
Status: дуже добрий/наближений до відмінного стан
В. Щеглюк. Несподівані скарби. Львів: Тріда-плюс. 2012 264s.
Description: Трохи збільш. формат. Історичний роман для дітей та підлітків.«Несподівані скарби» – захопливий, насичений подіями історичний, одночасно ж і пригодницький, роман, що має за мету сформувати у молодого читача поняття Батьківщини, зв’язку поколінь, національної героїки та українського націоналізму. Дія роману починається у наші дні, але знайдений школярем архів дідуся – вояка УПА повертає нас у буремні роки початку ХХ століття – Першої світової війни, Визвольних змагань 1917–1922 рр., коли справжні патріоти України воювали за свободу рідного краю і становлення незалежності держави. Роман отримав премію та диплом лауреата на Міжнародному конкурсі «Коронація слова-2011».
Status: дуже добрий стан
Роман Горак. Тричі мені являлася любов. Повість-есе про Івана Франка. Київ: Радянський письменник. 1983 152s.
Description: Видавництво: Радянський письменник, 1983. Тверда палітурка, звичайний формат, 152 с. Стан: відмінний. У своїй повісті-есе Р. Горак представив особистість І. Франка не тільки як геніального поета, громадського діяча, а й ніжної людини, яка прагнула знайти в житті справжнє кохання. Письменник намагався розкрити світ почуттів поета. Цим твором Р. Горак сприяє вихованню естетичних смаків, утверджує в юнацьких душах доброту, милосердя, красу і щирість почуттів. Ця повість є ніби поясненням до листа Івана Франка Агатангелу Кримському, який поцікавився звідки в збірці «Зів’яле листя», що викликала стільки непорозумінь серед читачів, котрі привикли бачити її автора Каменярем та вічним революціонером-бунтарем, позбавленого звичайних людських слабостей, з’явився вірш «Тричі мені являлася любов». Це літературна фікція, як запевняв сам Франко у передмові до цієї збірки, чи це твір, який все-таки має автобіографічний характер і якщо це так, то хто ці три любові, які являлись авторові? Поет відважився назвати тільки імена двох. Ім’я третьої промовчав, сказавши тільки, що це була одна полька. І була в цьому листі й згадка про дружину, яка ціле життя йшла поруч з ним.
Status: Відмінний
Гриневичева Катря. Шестикрилець. Непоборні. Історична повість, оповідання, новели. Львів: Каменяр. 2004 359s.
Description: Гриневичева Катря. Непоборні: повість, оповідання, новели / Упоряд., автор вступ. сл. і приміт. Ф. П. Погребенник. – Львів: 2004. – Тверда палітурка, зменшений формат 120х170 мм., 359 с. Ілл. Стан: відмінний. До книги західноукраїнської письменниці Катрі Гриневичевої (1875—1947) ввійшли історичні повісті та оповідання. В них змальовано події на на Східній Галичині та Буковині. У центрі повісті «Шестикрилець» — образ Романа Мстиславича, який відстояв Русь від католицької експансії Ватікану, об єднав Галицьке князівство з Волинським.
Status: Відмінний
Юрій Липа. Твори. Проза. Нотатник: Новели. Серія: Спадщина. Львів: Спадщина. 2006 358s.
Description: Липа Юрій. Твори: Т. 2: Проза: Нотатник: Новели / Худож. оформл. сер. І Шутурми. – 2006. – 358 с. (Серія «Спадщина»). Тверда палітурка, трохи зменшений формат 130х170 мм. Стан: відмінний. У черговому томі зібрання творів Юрія Липи, визначного письменника і публіциста, лікаря УПА, що загинув від рук більшовиків, вміщено його новелістичний доробок, об’єднаний спільною назвою «Нотатник».
Status: Відмінний