Ukrainistics
Мирон Кордуба. Щоденник 1918 - 1925 Свідоцтво про добу Визвольних змагань 1917 - 1921. Львів: Видавництво УКУ. 2021 688s.
Description: Щоденник 1918–1925. Львів: Видавництво Українського Католицького Університету 2021. — 688 с. 16 іл. (Серія «Україна. Європа: 1921–1939») Тверда палітурка, збільшений формат 180х245 мм. Наклад: 500 примірників. Стан: нова. «Щоденник 1918–1925» Мирона Кордуби — унікальне свідоцтво про добу Визвольних змагань 1917–1921 і кількох наступних років, коли на міжнародній арені вирішувалася справа державного статусу Галичини. Автор — відомий історик, політичний і громадський діяч, один із найактивніших організаторів Українського Таємного Університету, його викладач і декан. Його щоденник проливає світло як на міжнародний контекст подій в Галичині 1918–1923 років, так і на внутрішню динаміку подій — роботу Президії та Ширшої Президії УНРади, взаємини з УНР, ставлення до Союзу Пілсудський — Петлюра і до більшовиків. Особлива цінність «Щоденника» — погляд зсередини на організацію «держави в державі», себто функціонування квазідержавних інститутів: Колеґії референтів, Виділу одинадцятьох Народного комітету УНТП — законспірованої політичної структури, яка керувала акцією бойкоту виборів до польського Сейму і Сенату (листопад 1922 року), а також Військової організації. Видання адресоване історикам і широкій авдиторії, яка цікавиться історією Визвольних змагань та їхнім міжнародним контекстом.
Status: Відмінний, нечитаний примірник
В. А. Смолій, О. І. Гуржій.. Як і коли почала формуватися українська нація. Київ: Наукова думка. 1991 112s.
Description of seller: Автори вдуть цікаву розмову про важливе явище в історії українського народу - формування буржуазної нації, хронологічні витоки цього процесу, його найлголовніші етапи, взаємозв'язки розвитку економіки і українського етносу, визначення національної території українців, етнічний склад та чисельність населення краю, прояви свідомості мас у боротьбі за волю і національну незалежність
Бабанський П.. Як виріс пиріжок. Київ: Молодь. 1954 56s.
Description: Три захоплюючих оповідання про прості речі, написані українським радянським пісьменником: "Як виріс пиріжок", "Цеглинка", "Горобчик". Для молодшого віку. Чорно-білі малюнки художника В. Якубича. Формат 14,5 х 20 см.
Status: у задовільному стані, втрата невеликих фрагментів по низу книги (обкладинка й декілька сторінок), заплямованість обкладинки й декількох сторінок, напис олівцем на зворотній стороні передньої частини обкладинки
Мицик Ю. А., Плохій С. М., Стороженко І. С.. (Mytsyk Yu. A., Plokhii S. M., Storozhenko I. S.) Як козаки воювали. Історичні розповіді про запорізьких козаків.. (How the Cossacks fought. Historical stories about Zaporozhian Cossacks.) Дніпропетровськ: Промінь. 1990 302s.
Description: Серія "Давно се деялось колись". Перше видання. Науково-популярний ілюстрований нарис про життя, побут та військові походи козаків. Резюме і текстівки англійською мовою. Формат 12,5х17 см.
Status: у гарному стані
Маковей Осип. Як Шевченко шукав роботи та інші новели. Київ: Держлітвидав України. 1956 32s.
Description: Зміст: Казка про Невдоволеного Русина. Два ставки (Весняна ідилія). Нещасна пригода. Як Шевченко шукав роботи. Товариство для взаїмного величання. Мухолап. Осип Маковей (Біографічна довідка). Формат 13 х 20 см.
Status: майже добре, невеликі надриви й плями на обкладинці, заломлені кути
Ів. Кочерга. Ярослав Мудрий /драматична поема/. Харків: Мистецтво. 1947 132s.
Description: З довгого політичного життя Ярослава автор взяв невеликий порівняно відтинок - з 1030 по 1036 рік,тобто ті роки,коли Ярослав після довгої боротьби з Святополком,Болеславом,Брячиславом і Мстиславом,"витер пота"і взявся до наряду об"єднаної під владою руської землі цей період завершився блискучою перемогою над печенізькими ордами і остаточним розгромом їх під Києвом.
Status: блище до гарного. Є несначни дефекти. Єбібліотечна пе- чатка